Główny Przestrzeń

Reklama

Kategoria:

Przestrzeń

Wenus jest nazywana „złym bliźniakiem” naszej planety, ponieważ przy mniej więcej tym samym rozmiarze ma bardzo ekstremalne środowisko.
Na wysokości około 60 km nad stałą Wenus znajduje się gęsta zasłona chmur, której skład jest zdominowany przez kwas siarkowy w postaci dyspersji. Wydawałoby się, że kto mógłby tam w ogóle przetrwać?
Jednak nie wszystko jest takie proste. Naukowcy umieścili w fiolkach zestaw podstawowych aminokwasów, bez których życie na Ziemi jest niemożliwe, i dodali tam kwas siarkowy w mniej więcej takim samym stężeniu, jak na niebie Wenus.

Strony: 1 2

System, znany jako „gigantyczne działo szynowe”, został zaprojektowany w celu przyspieszenia samolotu do prędkości 1,6 Macha. Po dotarciu do punktu końcowego toru, silnik pojazdu przyspiesza go, aby osiągnąć krawędź przestrzeni kosmicznej z siedmiokrotną prędkością dźwięku.
Jeśli projekt zostanie zrealizowany, znacznie zmniejszy zużycie paliwa podczas lotów kosmicznych, umożliwiając przenoszenie większych ładunków i oszczędzając pieniądze. Chociaż jest to ambitny plan, naukowcy już ciężko pracują, aby go zrealizować pomimo przeszkód i przeszkód finansowych.

Strony: 1 2

Naukowcy odkryli złoża liczących 100 milionów lat śladów dinozaurów i innych skamieniałości u podnóża pasma górskiego w amerykańskim stanie Alaska.

Należy zauważyć, że miejsce zawierające skamieniałości zostało odkryte w formacji Nanushuk pod górami De Long i dało naukowcom wgląd w kwitnący ekosystem z okresu kredy zamieszkany przez dinozaury różnej wielkości. Miejsce to zostało odkryte przez paleontologów w latach 2015-2017 i znaleźli oni łącznie 75 śladów dinozaurów pozostawionych zarówno przez osobniki roślinożerne, jak i mięsożerne, choć nie określili, które gatunki.

Strony: 1 2

Firma SpaceX w publikacji na swoim koncie w sieci społecznościowej X udostępniła filmy i zdjęcia z testów, które odbyły się 5 kwietnia w teksańskim kosmodromie Starbase.

Zgodnie z opublikowanym raportem, w tym dniu został przeprowadzony test ogniowy silników rakiety nośnej Super Heavy, który otrzymał indeks B11. W istocie jest to pierwszy stopień rakiety nośnej Starship. Oczekuje się, że w maju tego roku ten booster będzie częścią lotu, podczas którego Starship po raz kolejny zostanie przetestowany w całości.

Strony: 1 2

Od dawna uważa się, że Uran i Neptun są bogate w lód, ale nie wszystkie aspekty ich struktury zostały zbadane ze względu na ograniczoną ilość danych. Sonda Voyager 2 była jedynym statkiem kosmicznym, który przeleciał obok nich.
Aby dowiedzieć się więcej, naukowcy przeanalizowali dane z Voyagera i ziemskich teleskopów oraz opracowali modele komputerowe. Zauważono, że modele, które uwzględniają wysoką zawartość metanu w stanie stałym lub (pod wysokim ciśnieniem) papkowatym, najlepiej pasują do znanych cech Urana i Neptuna. Niektóre spekulacje sugerują, że do 10{14ee736c597f2fe8ef700d3f71b6d647106ed9d369b7d696a89b80a9037bdf33} całkowitej masy tych planet może stanowić metan.

Strony: 1 2

Reklama